top of page

HAENDEL BACH SCHUMANN WAGNER LISZT

MARTINA
FILJAK piyano

Martina Filjak ile 12 Mayıs konserimiz sanatçımızın sağlık nedenleriyle gerçekleştirilemeyecektir.

İleri bir tarihte ilan edilecek Martina Filjak resitalinde siz dostlarımızla birlikte olmayı heyecanla bekliyor olacağız.

Cleveland Uluslararası Piyano Yarışması Altın Madalya ve Beethoven Özel Ödülü sahibi Martina Filjak, tutkulu piyanizmi, güçlü tekniği ve zengin repertuarı ile hem ödülleri hem de klasik müzikseverlerin büyük beğenisini kazanıyor!

Martina Filjak'ın ödülleri arasında Maria Canals Piyano Yarışması Birincilik Ödülü (Barcelona) ile Viotti Piyano Yarışması ve Busoni Piyano Yarışması ödülleri de bulunuyor. 2009'da Cleveland Uluslararası Piyano Yarışmasında, Altın Madalya kazandığı Birincilik zaferinin yanı sıra Beethoven Özel Ödülü'nün de sahibi olan sanatçı, bu zaferi sonrası A.B.D. ve Avrupa'da uluslararası önemli salonlarda sahneye çıktı.

 

Amsterdam'da Concertgebouw, Berlin'de Konzerthaus, New York'ta Carnegie Hall, Boston’da Jordan Hall, Milano'da Sala Verdi, Paris'te Salle Gaveau, Viyana'da Konzerthaus, Hannover'da NDR Hall gibi salonlarda sahneye çıkan Filijak, Cleveland Orkestrası, San Diego Senfoni Orkestrası, Florida Orkestrası, La Verdi Senfoni Orkestrası, Strasbourg Filarmoni, Zagreb Filarmoni Orkestrası, Barcelona Senfoni, Bilbao Senfoni, Deutsche Radio Filarmoni, Osaka Century Senfoni Orkestrası, İsrail Oda Orkestrası gibi orkestralarla da aynı sahneyi paylaştı. Repertuarında 30'dan fazla piyano konçertosu bulunan sanatçının performansları arasında orkestra konserlerinin önemli bir yeri var. Birlikte sahneye çıktığı orkestra şefleri arasında ise JoAnn Falletta, Michael Schonwandt, Christoph Poppen, Hans Graf, Sebastian Lang–Lessing, Josep Caballe-Domenech, Tito Munoz, Christopher Warren-Green ve Stefan Sanderling gibi isimler yer alıyor. 

 

Sanatçı, 2011'de Naxos etiketiyle yayınlanan ilk albümünde Padre Antonio Soler'in piyano sonatlarını seslendirdi. Çelist Jan Vogler ve Christian Poltera ile Schumann seslendirdiği albümü ise 2013'te Sony Classical'dan çıktı. 2015'te La Verdi Senfoni Orkestrası ile Giovanni Sgambati'nin piyano konçertolarını seslendirdiği albüm yayınlandı. Sony Müzik distribütörü Solo Musica'dan 2016'da çıkan albümünde Bach, Schumann and Scriabin seslendirdi. Martina Filjak 2020'de çıkan "Light and Darkness" adlı son solo albümünde Liszt'in piyano için eserlerini yorumladı. Albüm, Goethe'nin "Işıkların en parlak olduğu yerde gölgeler en derindedir" sözlerinden ilham almış... 

 

Martina Filjak, 7 dil biliyor ve Berlinde yaşıyor. 

herokula1piyanobanner.jpg
retinaquotelineust.jpg

"Istanbul Recitals, a monthly recital series that presents top-level international soloists"

A. Ivanoff

retinaquotelinealt.jpg
a8.jpg
logo2122.png

© Romano Grozich

retinaornament2.jpg

"Brilliant , sensitive and imaginative playing with resourcefulness of technique and naturalness of musicality ...a striking individuality ...a pianist to watch"
The New York Times

Her talent lay in her flowing phrases, well balanced and intelligent playing towards climaxes ... She showed a feeling for sensitive shading and let the music flow naturally. An impressive debut!

Wiener Zeitung

"By turns gentle and hard in her attack, thoroughly adept with legato and staccato, brilliant in her ornamentations, full of temperament in the cadenzas, the young Croatian proves to be a keyboard lioness of the highest order."

Potsdamer Neuste Nachrichten

"with outstanding virtuosity and dedication, with forceful rhythms, wild fireworks of technical brilliance and a fine sense for elegiac moments she made an overwhelming impression."

Zuricher Oberlander, Switzerland

retinaornament2.jpg

P R O G R A M

 

HAENDEL


Piyano Süiti, Sol minör, HXV 432

BACH


Kromatik Fantezi ve Füg, Re minör, BWV 903

***

SCHUMANN


Piyano Sonatı No.2, Sol minör, Op.22

WAGNER / LISZT 


Tannhäuser Uvertürü, S.442

 

.........................................................................

Piyano: Steinway & Sons Concert Grand D

AKBANK tarafından sağlanmaktadır.

Teşekkür ederiz.

SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'

BİLETLER:230TL - 285TL - 350TL - 425TL - 500TL
Tel: +90 850 755 5555 biletix.com

İzleyicilerin en az 2 doz aşısının tamamlanmış olması gerekmektedir. Aşısı tamamlanmamış izleyicilerin PCR sonucu dikkate alınmayacaktır. Etkinlik alanına gelirken lütfen Aşı Kartınızı yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. Aşı Kartı olmayan ve aşısı tamamlanmamış misafirlerimiz konser salonuna kabul edilemeyecektir.  

Resitaller, tam belirtilen saatte başlar ve kapılar kapanır. Alkış arasında kapılar açılmaz. Geç kalan konuklar resitalin sadece ikinci yarısını izleyebilirler. (Ara verilmeyen resitallerde bu uygulama yapılamamakta, geç kalanlar resitali izleme olanağını kaybetmektedirler.) Konukların resital başlama saatinden en az 30dk. önce saat 19:30'da salonda bulunmaları, en geç 19:55'te salonda yerlerini almış olmaları önerilir. İstanbul Resitalleri, tarih sanatçı ve yer değişikliği yapma hakkını saklı tutar. 12 yaşından küçükler alınmaz.

Önceki Resital

30 Nisan 2022

Sonraki Resital

10 Haziran 2022

AKBANK
seasalt_logo.png
Sabah
CORNUCOPIA
The Seed
Nobel Ilac
JOY FM
GL EVENTS
RELATED DIGITAL
Sakıp Sabancı Museum
Turkish Airlines
swiss2.jpg
Kult Palace Feriye
DAILY SABAH
joyjazz_logo.png
MAS MATBAA
AGT KURYE
bottom of page