top of page

CLEMENTI LISZT CHOPIN

ALIM

BEISEMBAYEV piyano

31 MART 2022 Perşembe 20:00

SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'

Dünyanın en prestijli yarışmalarından "Leeds Uluslararası Piyano Yarışması" 2021 Şampiyonu, Kazak Piyanist Alim Beisembayev bu kez jüri için değil İstanbul Resitalleri dinleyicileri için çalacak! Genç piyano dehası 31 Mart 2022 Perşembe akşamı İstanbul Resitallerinde!

Alim Beisembayev, Rahmaninov'un Paganini Teması üzerine Rapsodisi'ni Şef Andrew Manze yönetimindeki Liverpool Kraliyet Filarmoni Orkestrası ile seslendirdiği yorumu ile kazandığı "Birincilik Ödülü"nün yanı sıra medici.tv izleyicileri tarafından "Dinleyici Özel Ödülü" ve Liverpool Kraliyet Filarmoni Topluluğu tarafından "Çağdaş Eser Performans Ödülü" ile onurlandırıldı. Ayrıca The Guardian sanatçıyı "Gerçek müzikal kişiliğe sahip değerli bir kazanan" sözleriyle övdü.

23 yaşında kazandığı Leeds zaferi öncesi, Evgeny Svetlanov Rusya Devlet akademi Senfoni Orkestrası, Moskova Devlet Senfoni Orkestrası ve Fort-Worth Senfoni ile çalmış; Royal Festival Hall ve Wigmore Hall'da sahneye çıkmıştı. Sanatçının Scarlatti, Ligeti ve Ravel seslendirdiği ilk kaydı Warner Classics etiketiyle Leeds zaferinin hemen ardından EP olarak Eylül 2021'de yayınlandı.

 

2021/22 sezonuna şef Case Scaglione yönetimindeki Royal Liverpool Philharmonic ile başlayan sanatçının sezon programı Wigmore Hall, Southbank Centre, St George’s Bristol'da yer alan resitalleri ile devam ediyor. Alim Beisembayev 2021/22 Sezonunda ayrıca, Steinway Ödüllü Sanatçılar Konser Serisi kapsamında Avrupa'nın çeşitli yerlerinde de resital ve konserler verecek.  World Culture Network işbirliği ile Kore'de vereceği konser de sanatçının bu sezon programında yer alıyor. 

 

1998 Kazakistan doğumlu sanatçı, piyano çalmaya 5 yaşında başladı. 10 yaşında Kazakistan'dan Moskova'ya taşındı ve Moskova Central Music School'da müzik eğitimine devam etti. Ertesi yıl 11 yaşında katıldığı, genç müzisyenler için düzenlenen uluslararası tv yarışması "Fındıkkıran"ı kazanması onu, çocuk yaşında Rusya'da geniş bir çevrede bilinir kılmıştı. 12 yaşına geldiğinde birçok orkestra ile çalmış ve konser vermişti. Moskovada geçirdiği iki yılın ardından müzik eğitimi için bu kez İngiltere'ye taşındı ve hocası Tessa Nicholson ile Purcell School'da müzik eğitimine devam etti. Purcell'de okuduğu yıllarda ABD'deki "Junior Cliburn International Competition" birincilik ödülü gibi kazandığı birçok ödül ile yeteneği ödüllendirildi. Müzik eğitimine Purcell School'dan sonra Royal Academy of Music'te yine hocası Tessa Nicholson ile devam etti. Alim Beisembayev, hocası Vanessa Latarche ile Royal College of Music'te halen yüksek lisansına devam etmektedir. Alim Beisembayev, müzik eğitimi boyunca ABRSM, Munster Kontesi, Hattori Vakfı, Drake Calleja Fonu ve Talent Unlimited programı çerçevesinde aldığı burslar olmak üzere bir çok burs ile de desteklenmiştir.

herokula1piyanobanner.jpg
retinaquotelineust.jpg

"İstanbul Resitalleri: şehrin yeni klasiği."

Serhan Bali

retinaquotelinealt.jpg
a5.jpg
logo2122.png

© Nabin Maharjan

retinaornament2.jpg

"Alim Beisembayev was a worty winner, with a polish and maturity to his playing that marked him among the all male quintet of finalists" 

The Guardian

"Alim Beisembayev of Kazakhstan, delivered high-powered Beethoven, fiery Prokofiev and shimmering Rachmaninoff... he is impressive and clearly worth watching.”  

Wall Street Journal


“Alim Beisembayev gave the well-worn Tchaikovsky Piano Concerto No. 1 in B-flat Minor, Op.23, a new life with his infusion of passion and power"

Theatre Jones

"The pianist demonstrated extraordinary mastery of tenderness and ardor in Schumann's formidable Ètudes Symphoniques." 

Alain Fourchotte, Monaco Matin

retinaornament2.jpg

P R O G R A M

 

MUZIO CLEMENTI

Piyano Sonatı, Fa Diyez minör Op.25, No.5 (15:00)*
I. Allegro con espressione (6:30)*
II. Lento e patetico (4:00)*
III. Presto (4:30)*

 

LISZT

 

12 Transandaltal Etüd " Ètudes d’exécution transcendantes" S.139’dan Seçmeler (40:00)*

IV. “Mazeppa” (7:20)
V. “Feux Follets” (4:00)
VI. “Vision” (5:35)
VII. “Eroica” (5:00)
VIII. “Wilde Jagd” (5:00)
IX. “Ricordanza” (10:20)*
X. Allegro agitato molto (5:00)*

***

 

CHOPIN


24 Prelüd, Op.28 (38:00)*

.........................................................................

Piyano: Steinway & Sons Concert Grand D

AKBANK tarafından sağlanmaktadır.

Teşekkür ederiz.

SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'

BİLETLER:230TL - 285TL - 350TL - 425TL - 500TL
Tel: +90 850 755 5555 biletix.com

İzleyicilerin en az 2 doz aşısının tamamlanmış olması gerekmektedir. Aşısı tamamlanmamış izleyicilerin PCR sonucu dikkate alınmayacaktır. Etkinlik alanına gelirken lütfen Aşı Kartınızı yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. Aşı Kartı olmayan ve aşısı tamamlanmamış misafirlerimiz konser salonuna kabul edilemeyecektir.  

Resitaller, tam belirtilen saatte başlar ve kapılar kapanır. Alkış arasında kapılar açılmaz. Geç kalan konuklar resitalin sadece ikinci yarısını izleyebilirler. (Ara verilmeyen resitallerde bu uygulama yapılamamakta, geç kalanlar resitali izleme olanağını kaybetmektedirler.) Konukların resital başlama saatinden en az 30dk. önce saat 19:30'da salonda bulunmaları, en geç 19:55'te salonda yerlerini almış olmaları önerilir. İstanbul Resitalleri, tarih sanatçı ve yer değişikliği yapma hakkını saklı tutar. 12 yaşından küçükler alınmaz.

Önceki Resital

18 Mart 2022

Sonraki Resital

14 Nisan 2022

AKBANK
The Seed
Sakıp Sabancı Museum
Turkish Airlines
swiss2.jpg
Nobel Ilac
Kult Palace Feriye
Sabah
JOY FM
seasalt_logo.png
DAILY SABAH
CORNUCOPIA
GL EVENTS
RELATED DIGITAL
joyjazz_logo.png
MAS MATBAA
AGT KURYE
bottom of page